Renowacja wanny - pytania i odpowiedzi

Czym się różni technologia wanna w wannie od innych metod odnawiania wanien?

Technologia wanna w wannie nie jest porównywalna z tradycyjnymi metodami odnawiania starych wanien. Grubość nowej wanny-wkładu to 5-6mm. Nowa wanna jest przyklejona do starej wanny przy pomocy mocnej piany montażowej, dodatkowo izolującej ciepło i dźwięk.

Inne metody odnawiania polegają na pomalowaniu starej wanny lub nałożeniu/wylaniu cienkiej (0,1-1mm) powłoki na starą wannę. Wanny odnawiane tradycyjnymi metodami są podatne na przebarwienia, wymagają bardzo uważnego obchodzenia się z nową powierzchnią. Nie należy w nich stosować np. soli do kąpieli.

Wanna w wannie nie pożółknie ani nie zacznie odpryskiwać, jak to się często dzieje z farbą na wannach. Co trzeci lub co czwarty Klient przed zdecydowaniem się na wannę w wannie odnawiał swoją wannę którąś z tradycyjnych metod i nie jest z nich zadowolony! Nie słyszeliśmy natomiast o przypadku, gdy ktoś po zastosowaniu technologii wanna w wannie chciałby demontować wannę-wkład, żeby starą wannę odnowić jakimś innym sposobem :)

Jakie materiały są stosowane w renowacji "wanna w wannie"?

Do montażu wanny w wannie stosujemy wyłącznie materiały produkowane w Unii Europejskiej i posiadające odpowiednią certyfikację. Stosujemy materiały m.in. belgijskiej firmy "Den Braven", niemieckiej "Viega", polskiej "Wawin", austriackiej "Senoplast", estońskiej "Penosil"

Czy powierzchnia wanny w wannie jest śliska?

Wanna w wannie nie jest bardziej śliska niż zwykła nowa wanna emaliowana lub akrylowa. Osobom starszychy lub dzieciom polecamy używanie gumowych mat antypoślizgowych.

Czy są jakieś ograniczenia wagowe dla osób kąpiących się w wannie w wannie?

Nie prowadziliśmy specjalnych badań w tym temacie, ale nowa wanna jest na stałe osadzona i przyklejona do starej wanny. Wiele naszych wanien jest od lat używanych przez Klientów ważących ponad 120kg. Również we dwójkę :)

Co się stanie z wanną w wannie po wielu latach użytkowania albo jeśli się zniszczy?

Przy odpowiednim dbaniu o powierzchnię wanny będzie ona służyła kilkanaście-kilkadziesiąt lat. Jeśli zajdzie natomiast potrzeba wymiany wanny w wannie na nową, obecną wannę-wkład można wyciąć i wkleić nową. Zajmuje to tylko trochę dłużej niż standardowy montaż wanny w wannie.

O ile się zmniejszy objętość starej wanny i o ile się zwiększy ciężar po wykonaniu renowacji metodą "wanna w wannie"?

Objętość wanny zmniejszy się średnio o około 5litrów (po około 1cm z każdej strony) i ciężar wanny zdiększy się o około 12kg.

Czy pomiędzy wanny nie dostanie się wilgoć?

Ani woda ani wilgoć nie dostanie się pomiędzy nową a starą wannę. Przestrzenie pomiędzy wannami są wypełnione pianą i dokładnie uszczelnione. Tehnologia montażu wanny w wannie nie dopuszcza przedostania się wody pomiędzy wanny.

Czy tą metodą można odnowić wannę obudowaną płytkami?

Tak. Absolutna większość wanien w Polsce to wanny zabudowane. Włąściciele wanien obudowanych płytkami odniosą największe korzyści z montażu wanny w wannie, bo nie ma potrzeby kucia płytek do założenia nowej wanny. Nowa wanna-wkład zostaje docięta do zabudowy w łazience Klienta.

Przez ile godzin po renowacji nie można korzystać z wanny?

W trakcie montażu wanny w wannie nowa wanna zostaje wypełniona wodą na 12 godzin. Woda równomiernie dociska jedną wannę do drugiej. W nowej wannie można się kąpać już po 12 godzinach.

Czy nowa wanna nie będzie żółkła? Mamy złej jakości wodę.

Wanny-wkłady są produkowane z wysokiej jakości sanitarnego akrylu (Firma Senoplast - Austria, materiał Senosan 3000BM). Tzw. rdzawa lub twarda woda nie niszczy powierzchni wanny. Rdza lub kamień może szię osadzić na powierzchni wanny, ale ponieważ powierzchnia akrylu jest naturalnie gładka i nie porowata, to stosując łagodne środki do czyszczenia wanien akrylowych łatwo można się pozbyć wszelkich zabrudzeń i osadów z powierzchni wanny.

Jak dbać o nową wannę? Jakich środków używać do czyszczenia?

Nowa wanna jest bardzo łatwa w czyszczeniu. Zalecamy stosowanie środków przystosowanych specjalnie do akrylu lub tworzyw sztucznych. Można również stosować wszelkie łagodne środki do czyszczenia powierzchni sanitarnych. Środek do czyszczenia nie powinien zawierać granulek, mocnych kwasów lub zasad.
Do czyszczenia można użyć miękkiej ściereczki lub gąbki. Prosimy o obejrzenie naszego widea "jak dbać o wannę".

Czy w tak odnowionej wannie można kąpac zwierzęta?

Tak, zwierzęta w wannie w wannie można kąpać. Jednak ostre pazurki większych zwierząt mogą pozostawiać mikroryski na powierzchni akrylu. Do kąpieli zwierząt najlepiej stosować maty gumowe lub z tworzywa sztuczngo, dostępne w większości sklepów z artykułami gospodarstwa domowego.

Czy w nowej wannie można farbować włosy?

Tak. Powierzchnia akrylu jest odporna na barwniki stosowane w farbach do włosów. Zalecamy umyć wannę od razu po farbowaniu w niej włosów.

Czy można odnowić wannę, która wcześniej była odnawiana inną metodą (np. malowana)?

Można odnowić również już wcześniej malowane wanny. Przed montażem wanny w wannie instalator oczyści starą wannę z odpryskującej warstwy farby. Nie ma potrzeby całkowitego usuwania starej farby.

Czy każdą wannę można odnowić w ten sposób?

Metodą wanna w wannie można odnowić głównie standardowe wanny żeliwne i blaszane emaliowane. W razie wątpliwości prosimy o kontakt z nami. Tel. 513 593 593.Zadaj swoje pytanie

Twoje imię

Twój e-mail

Twoje pytanie