Renowacja czy wymiana?

Jak podjąć dobrą decyzję o wymianie lub odnowieniu wanny?

Co zrobić ze starą wanną, gdy odsłuży swoje? Wyburzyć płytki i kupić nową? A może odnowić wannę?

Wymiana wanny na nową wiąże się z pewnym ryzykiem i zazwyczaj niedoszacowanymi kosztami. Podczas demontażu wanny prawie zawsze zostaje zniszczona zabudowa wanny i płytki nad wanną. Często jest to związane z całkowitym remontem łazienki. Koszt takiego remontu wielokrotnie przekracza wartość samej wanny.

Zakup jednej z najtańszych dostepnych w sprzedaży wanien blaszanych to koszt około 200-300zł. W miarę dobrej jakości wannę można kupić już za 500-1000zł. Dodatkowe koszty to demontaz starej wanny, dostawa i montaż nowej wanny, zabudowa nowej wanny, wymiana syfonu, wszelkie dodatkowe koszty związane z indywidualną sytuacja w łazience (np. wymiana starych rur żeliwnych). A jeżeli bierzemy pod uwagę całkowity remont łazienki, trzeba się liczyć z co najmniej tygodniowym okresem remontu i kosztem rzędu 6-15 000 zł.

Kupując nową wannę nie zawsze otrzymujemy to, na co liczyliśmy. W zwykłych wannach akrylowych lub emaliowanych woda szybko stygnie, są one niestabilne (cienkie, lekkie).

Odnowić wannę można na dwa sposoby – malując lub zakładając „wannę w wannie”.

Malowanie wanien jest znane już od dawna. Z biegiem czasu zmieniają się metody malowania i nazwy metod. Maluje się wanny natryskowo, wałkiem, pędzlem, metodą wylewania. Podstawowa zasada jednak pozostaje ta sama. Na starą wannę zostaje nałożona lub wylana jakiegoś rodzaju farba/masa – żywiczna, samoutwardzalna, dwuskładnikowa, lakier lub „emalia”.

Oryginalna emalia, którą są pokryte wanny żeliwne i blaszane, jest nakładana podczas produkcji wanien w piecach przemysłowych, w temperaturze przekraczającej 800 stopni Celsjusza. Odnowienie zniszczonej emalii w domowych warunkach jest niemożliwe.

Częstym zjawiskiem jest wykonanie malowania wanny bez wystawienia żadnej oficjalnej gwarancji.

Prawie codziennie wykonujemy renowacje wanien, które wcześniej były malowane którąś z metod obecnie dostępnych na rynku. Czasem (i to niejednorotnie) nawet po kilku tygodniach po poprzedniej renowacji.

Tehnologia renowacji wanien metodą „wanna w wannie” została opracowana w Stanach Zjednoczonych ponad 45 lat temu. Z czasem przyjęła się w wielu krajach Europy.  Obecnie prawie w każdym kraju Europy jest co najmniej jedna firma wykonująca usługę „wanna w wannie”. Żadna z metod malowania wanien nie ma takich statystyk.

Usługa „wanna w wannie” to montaż nowej wanny akrylowej w Twojej starej wannie.

Będziesz miał podwójną, ciepłą, stabilną wannę!

Wanna w wannie się opłaca bo unikniesz:

  • kucia płytek i wyciągania starej wanny z zaburowy,
  • kłopotów związanych z zakupem, transportem, montażem nowej wanny,
  • ponownego zabudowywania nowej wanny.

Zaoszczędzisz czas i pieniądze.

Przyjeżdża instalator

 

W 2 godziny montuje wannę

Nowa wanna jak ze sklepu!

Otrzymasz:

  • Nową wannę w 2 godziny
  • Podwójną wannę dającą efekt termosu - zaoszczędzisz na zużyciu gorącej wody
  • Higieniczną, antybakteryjną powierzchnię wanny (materiał SENOPLAST Austria)
  • Powierzchnię wanny, która nie żółknie i jest łatwa w czyszczeniu
  • 5-letnią oficjalną gwarancję

Wanna w wannie sp. z o.o. już od 2010 roku wykonując i udoskonalając jakość swoich usług jest liderem w dobrej jakości renowacji wanien

Gwarantujemy:

  • profesjonalne podejście na wszystkich płaszczyznach
  • całkowitą kontrolę jakości od momentu produkcji wanny do montażu u Klienta
  • materiały produkowane i certyfikowane w Unii Euopejskiej
 

Wideo

Renowacja wanien - opowieść

Jak dbać o wannę akrylową?